2017

Herrar 20 km

1 Mounir Touzani Hemlingby LK 1:20:49
2 David Wijk Högbo GIF 1:21:07
3 Erik Dahlström IK Jarl Rättvik 1:22:01
4 Thomas Åberg Gävle OK 1:24:04
5 Henrik Mattsson Sågvreten LK 1:25:35
6 Andreas Hedlund Team Dino 1:26:41
7 Anders Olén Forsbacka 1:29:42
8 Göran Lindqvist Hemlingby LK 1:31:23
9 Emil Öbrink 1:31:37
10 Anders Forsström Storviks IF 1:32:33
11 Stefan Andersson Källbottens IK 1:35:58
12 Johan Helin Årsunda IF 1:36:21
13 Henrik Eriksson Team Årsunda Outdoor 1:38:23
14 Andreas Konradsson Ödeshögs SK 1:42:14
15 Kjell Björk Hemlingby LK 1:42:42
16 Hans Grufvik Årsunda IF 1:43:00
17 Ove Lindh Årsunda IF 1:44:08
18 Daniel Holmgren Hemlingby LK 1:48:58
19 Sam Sjöblom Kärringsten 1:50:20
20 Joakim Lindström Sandviken Trail Running 1:52:19
21 Bo Renström Sandviken Trail Running 1:55:37
22 Emil Hägerlund Ludvika 2:05:18
23 Jaroslaw Kujawa 2:05:21

Damer 20 km

1 Viktoria Norberg Hofors LK 1:28:25
2 Gunilla Axelsson Uppsala LK 1:34:08
3 Viveka Lindberg Hemlingby LK 1:42:46
4 Jenny Glumoff Sandvikenhus 1:45:16
5 Karin Helm Årsunda IF 1:46:35
6 Lina Renström Sandviken Trail Running 1:55:37
7 Sofia Baraldi Wagrell 1:58:19
8 Ida Svedlund-Ståhl 1:59:53
9 Catrine Larsson 2:03:05
10 Maria Brolin Svea Vind Offshore 2:03:41
11 Monica Lundberg 2:03:41
12 Jessica Helin Årsunda IF 2:04:59
13 Marie Kihlström Årsunda IF 2:07:36
14 Jenny Jansson 2:13:04

Herrar 10 km

1 Tomas Wängman Yttertorps LK 41:16
2 Robin Carlborg Sandviken 44:08
3 Adam Hodin Årsunda IF 44:53
4 Mikael Olsson OK Hammaren 46:22
5 Patrik Thomasson 52:25
6 Reine Lindborg Forsbacka 52:34
7 Bengt Eklund Årsunda IF 55:42
8 Christer Andersson Årsunda IF 56:55
9 Mats Carlsson Hemlingby LK 59:08
10 Thomas Åkerlund Årsunda IF 1:01:43
11 Tony Ståhl Järbo IF 1:01:47

Damer 10 km

1 Isabella Dannberg Ödeshögs SK 49:43
2 Erika Rosen 52:24
3 Lena Bernhardsson Årsunda IF 56:06
4 Ida Renström Jägarns Jaktlag 59:14
5 Eva Blanck Årsunda IF 59:20
6 Nina Lindh Sandvikens Cykelklubb 1:00:28
7 Erika Åberg Gävle OK 1:01:47
8 Sofia Uggla 1:03:58
9 Hanna Renström Jägarns Jaktlag 1:03:59
10 Carina Bergström ICA Supermarket 1:06:25
11 Erika Löfgren Sandviken 1:07:42
12 Linda Ekström 1:16:12

Herrar 5 km

1 Erik Nordlander Gävle 24:41

Damer 5 km

1 Jessica Särkimäki Gävle 27:16
2 Karolina Olsson 28:12
3 Linnea Juhlin Sandvikenhus 30:34
4 Petra Widén Lindh Fastighets AB Balder 31:48
5 Marielle Brolin Årsunda IF 32:08
6 Lina Nilsson Venjans AIK 33:36
7 Ulrika Holmgren Sogeti 36:02